Niechorze

Niechorze – ciekawa miejscowość na wybrzeżu rewalskim.

Niechorze jest niewielką nadmorską miejscowością z województwa zachodniopomorskiego. Mieszka w niej prawie 1000 osób, ale w sezonie letnim przeżywa ona ogromny najazd turystów. Nikogo to jednak nie dziwi, ponieważ Niechorze oferuje bardzo dużo.

Niechorze oraz pobliskie atrakcje turystyczne.

Niechorze oferuje sporo atrakcji, a najważniejszą spośród nich jest latarnia. Umożliwia ona oglądanie Morza Bałtyckiego oraz pobliskich wiosek. Bardzo ciekawe są liczne kamieniczki i zagrody rybackie z dawnych lat. Warto również zwiedzić muzeum miniatur latarni morskich, w którym są makiety polskich latarni. Podczas zwiedzania są one prezentowane przez fachowych przewodników.

Niechorze oraz oferty noclegowe, jakie są oferowane w okolicy.

Niechorze jest to miejscowość położona na wybrzeżu rewalskim. Każdy miłośnik nadmorskiego wypoczynku znajdzie w tej miejscowości ofertę odpowiednią dla swoich najbliższych. Możliwy jest nocleg w pensjonatach niechorze.pl , domach wczasowych, hotelach, pokojach, apartamentach, domkach kempingowych, ośrodkach wczasowych i domkach letniskowych, czy też na polach namiotowych.

Czy plaża na terenie Niechorza jest warta uwagi?
Jak najbardziej tak. Niechorze oferuje swoim urlopowiczom czystą i rozległą plażę, więc nawet w godzinach szczytu, każdy będzie mógł odnaleźć miejsce do odpoczynku przy morzu. Na plaży można się swobodnie opalać oraz kąpać się w Bałtyku. Dostępne są również liczne atrakcje dodatkowe dla miłośników zabawy na plaży oraz w wodzie.
Czy w Niechorzu znajdę kąpieliska strzeżone?
Oczywiście. Niechorze, podobnie jak większość nadmorskich miejscowości, oferuje dostęp odwiedzającym do plaż strzeżonych przez ratowników, mających wysokie kwalifikacje i doświadczenie. Czuwają oni nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w Bałtyku i na plaży i dbają o właściwe oznaczenia związane z otwarciem i zamknięciem plaży.
Co możemy ciekawego oglądać na obszarze miejscowości Niechorze?
Niechorze wyróżnia się się zabudową z poprzednich wieków. Poza tym można tutaj odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich. W pobliskim Rewalu można zwiedzić oceanarium z różnymi gatunkami ryb i stworzeń morskich. Dobrze jest zwiedzić Trzęsacz i zobaczyć fragment kościoła na klifie, który kilkaset lat temu stał w centrum wioski kilka kilometrów od brzegu.
Co w miejscowości Niechorze mogą odnaleźć miłośnicy aktywnego odpoczynku?
Niechorze zapewnia bardzo wiele ciekawych atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Liczne ścieżki rowerowe, ścieżki do spacerów czy też dla osób biegających są warte uwagi. Poza tym można bawić się na boiskach do piłki siatkowej oraz na licznych kortach tenisowych i boiskach udostępnianych przez ośrodki turystyczne. W sąsiadującej miejscowości znajduje się też pole do mini-golfa.
© Dom Gościnny - Krystyna
Przyjazd
21
kwi
2020
Wyjazd
21
kwi
2020
rezerwacja