Dworzec kolei wąskotorowej w Niechorzu nieopodal Rewala

Rewal

Wczasy w Rewalu

W tym miejscu błękit nieba spotyka się z bezmiarem Bałtyku. Nadmorski Rewal to nadmorski otoczenie, w którym przeżyjesz miłe momenty. W sezonie wypoczynkowym przyciąga do odwiedzin wielu odwiedzających i w tym samym czasie pozwala na doskonały relaks. Chwile wytchnienia uprzyjemni odpoczynek na wspaniałej piaszczystej plaży, która może pochwalić się Niebieską Flagą czyli ogólnoświatową nagrodą przyznawaną utrzymanym w czystości, najbardziej bezpiecznym i najodpowiedniejszym pod względem infrastruktury plażowej kąpieliskom.

Tu każdy znajdzie zakwaterowanie dla siebie

W miejscowości wyszukamy wiele miejsc zakwaterowania. Nie brakuje tutaj obiektów, które sprostają nawet bardzo wymagającym życzeniom. Rewal noclegi - każdy z nas odszuka coś odpowiedniego dla siebie m.in.: domki, pokoje, kwatery, apartamenty, hotele oraz pensjonaty, działające sezonowo, jak i cały rok.

Moc atrakcji dla każdego

Odpoczynek na plaży to nie jedyna atrakcja, która czeka na gości, zdecydowanych zobaczyć Rewal. Czeka tu na Was wiele interesujących atrakcji. Jednym z ciekawszych miejsc jest plac, wraz z pomnikami wielkich wielorybów. To kluczowe miejsce zgromadzeń, z którego rozpościera się cudowny krajobraz na otwarte morze. Nie zabraknie także zajęć dla dzieci – miejscowość dysponuje zróżnicowanymi i bezpiecznymi obszarami zabaw, oraz wieloma ogrodami tematycznymi.

Czy blisko Rewala można zobaczyć latarnię morską?
Tylko 3,5 km od Rewala, w Niechorzu znajduje się wspaniała latarnia morska. To nieodzowny punkt do zwiedzenia. Latarnia morska jest udostępniona dla odwiedzających, jednak aby podziwiać widok na Rewal, Niechorze i okolicę, trzeba przejść 210 stopni prowadzących do góry.
Czy jest jezioro w najbliższej okolicy miasteczka Rewal?
W gminie Rewal, w okolicy Niechorza oraz Pogorzelicy znajduje się jezioro Liwia Łuża - naturalny akwen przybrzeżny Bałtyku. Cały obszar jeziora wraz z jego obrzeżami są pod ścisłą ochroną rezerwatu ornitologicznego. Liczne populacje łabędzi niemych występują na obszarze zbiornika wodnego. W jeziorze pływanie jest niedozwolone.
Czy jest możliwość, żebyśmy dostali się PKP do Rewala?
Tylko kolejką wąskotorową możecie przejechać się po wybrzeżu rewalskim. Do Rewala nie dostaniesz się pociągiem PKP. Rewal domki letniskowe, tu znajdziesz obszerną listę. Najbliższe przystanki znajdują się w Trzebiatowie, Gryficach i Kamieniu Pomorskim.
Co warto robić w Rewalu, kiedy pogoda nie sprzyja?
Niewątpliwie wielu spośród Was zadaje sobie takie pytanie. Jeżeli aura nie służy plażowaniu (lecz deszcz nie pada), warto wykorzystać ten okres, na zajrzenie do paru popularnych miejsc. Park Wieloryba jest miejscem cieszącym się wielką popularnością pośród zwiedzających, Latarnia Morska w pobliskim Niechorzu to wskazany punkt odwiedzin, można wybrać się na przejażdżkę Nadmorską Kolejką Wąskotorową. Dla dzieci dodatkowo polecamy Park Linowy, z różnorodnymi stopniami trudności tras. Nieco na zachód od Rewala, zachęcamy do odwiedzenia Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Motylarnia w Niechorzu, Papugarnia w Pobierowie,Oceanarium w Rewalu, czy Multimedialne Muzeum w Trzęsaczu, są świetną alternatywą, również podczas opadów deszczu.
Czy Rewal ma miasta partnerskie?
Tak, jednym z miast partnerskich Rewala jest karpacz.net
© Dom Gościnny - Krystyna
Przyjazd
21
kwi
2020
Wyjazd
21
kwi
2020
rezerwacja